memoramus

STOWARZYSZENIE WSPÓŁPRACY ZE WSCHODEM

Koncert Patriotyczno - Noworoczny

4 lutego odbył się w Gimnazjum nr 50 w Poznaniu uroczysty koncert patriotyczno - noworoczny szkół zrzeszonych wokół Stowarzyszenia Współpracy ze Wschodem Memoramus.

Na koncert przybyło liczne grono wyjątkowych gości - przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji upamiętniających ważne wydarzenia historyczne i zrzeszających Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.

Wysłuchaliśmy przemówienia dyrektora Gimnazjum nr 50, pana Wiesława Banasia, który scharakteryzował działalność Stowarzyszenia Memoramus i historię współpracy z naszą szkołą, a prezes Stowarzyszenia, pan Wincenty Dowojna, zainaugurował koncert, zapraszając do wspólnego śpiewu. 

Uczestnicy obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów z kółka teatralnego działającego w Gimnazjum nr 50 upamiętniającą masowe zsyłki na Sybir i zbrodnię katyńską oraz wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego Gimnazjum nr 50 i Liceum Ogólnokształcącego z Obornik.
Na koniec, w ramach pożegnania z okresem bożonarodzeniowym, uczniowie LO nr V, LO nr VIII, LO Oborniki oraz Gimnazjum nr 50 i 58 zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne.
Koncert zakończył się wspólnym śpiewem wszystkich uczestników.